امروز: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | 
December 06, 2019
انتخاب دسته بندی
وزیر صنعت، معدن و تجارت : شكوفايي ذوب آهن با افزايش توليد بزودي رقمي مي خورد

 

محمدرضا نعمت زاده در مراسم افتتاح دومین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان گفت :‌ بزودي با افزايش توليد در ذوب آهن اصفهان شاهد شكوفايي اين شركت خواهيم بود .

وي در مراسم افتتاح اين همايش طي سخناني گفت :‌ بر اساس آمار تاكنون در هفت درصد مساحت كشور از نظر ذخایر معدنی اكتشاف صورت گرفته و سهم ایران در زمینه اكتشافات معدنی 500 برابر كمتر از جهان است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت از مذاكره با سازمان هایی مانند محیط زیست و منابع طبیعی برای رفع موانع اكتشاف معادن خبر داد و اظهار امیدواری كرد تا پایان امسال بسیاری از موانع بی مورد ناظر بر فعالیت های معدنی در سراسر كشور رفع شود.        
نعمت زاده ادامه داد: هر چند حفظ منابع طبیعی برای كشور اهمیت بسیاری دارد، اما نباید به بهانه حفظ منابع و محیط زیست، از اكتشاف منابع خدادادی و ثروت ملی چشم پوشی كنیم.

وی همچنین یكی دیگر از سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت را تشویق بخش خصوصی برای فعالیت در كشورهای دارای معادن زیاد ذكر كرد و افزود: این كار حتی می تواند به صورت سرمایه گذاری مشترك به ویژه در كشورهای همسایه باشد.

دومین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی ایران در ضلع جنوبی مصلی تهران برگزار گرديد .  ذوب آهن اصفهان نيز با حضور در اين نمايشگاه آخرين دستاوردهاي خود را در غرفه اي به مساحت 40 متر در معرض ديد بازديد كنندگان قرار داد .           

 تحت پشتیبانی فنی شرکت توسعه ارتباطات پویااندیش